Mistrzowie Powiatu w BRD 2018

12 maja 2018 roku w Grabowcu uczniowie w składzie: Natalia Michaluk, Klaudia Makuch, Kamil Gruszecki i Jakub Grądz zostali Mistrzami Powiatu Zamojskiego w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Aby zdobyć upragniony tutuł, nasi zawodnicy musieli pokonać cztery konkurencje: Na początek 25 pytań z zasad ruchu drogowego. Nasza drużyna była w tej konkurencji najlepsza. Drugi test składał się z 10 pytań na temat pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. Wyniki były dla nas sprzyjające.

Drugą konkurencją dla uczniów gimnajum był Rowerowy Tor Przeszkód. Nasi uczniowie pokonali go w dobrym stylu. Szczególnie Klaudia i Kuba  uzyskali po 3 punkty karne, natomiast Natalia i Jakub minimalnie gorszy rezultat.

Kolejna konkurencja to I pomoc przedmedyczna. Po przeszkoleniu u pielęgniarki szkolnej Pani R. Długosz, nasi uczniowie zdobyli 18 punktów na 20 możliwych. Sukces był juz bardzo blisko.

Jako ostatnie do pokonania było Miasteczko Ruchu Drogowego. Natalia i Kamil przejchali bezbłędnie, natomiast Klaudia i Kuba popełnili tyli po jednym błedzie.

Koniec końców nasi zawodnicy zajęli I miejcse w swojej kategorii i będą reprezentować Powiat Zamojski na eliminacjach Województwa Lubelskiego, które odbęda się w Opolu Lubelskim.

Opiekunem drużyny był p. Sylwester Domina.