Dbam o swoje bezpieczeństwo

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Dlatego też tradycją stały się spotkania z funkcjonariuszami policji.
W poniedziałek, 10 września 2018 r. odbył się apel szkolny z udziałem policjanta Posterunku Policji w Miączynie dzielnicowego mł. asp. Marka Chmielowca, który przeprowadził z uczniami pogadankę o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą.

Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Tematem pogadanki były również zasady właściwego zachowania się w szkole. Funkcjonariusz uwrażliwił uczniów też na zagrożenia i ewentualne skutki prawne będące wynikiem niewłaściwego korzystania z Internetu, telefonów komórkowych.

Na koniec, w imieniu społeczności szkolnej, dyrektor szkoły pani Bożena Ilczuk podziękowała policjantowi za spotkanie i cenne wskazówki.