IndywidualizacjaPOKL

W roku szkolnym 2010/2011 Szkoła Podstawowa w Miączynie  wraz z czterema szkołami z terenu Gminy Miączyn przystąpiła do projektu POKL EFS "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III", tytuł projektu: "Uwierzyć w siebie" realizowanego przez Gminę Miączyn. Realizacja projektu odbywa się w roku szkolnym 2010/2011 i 2011/2012. Szkoła otrzymała pomoce dydaktyczne zakupione, przez Gminę, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Otrzymane pomoce przeznaczone są do realizacji zajęć dodatkowych zorganizowanych po dokonaniu diagnozy potrzeb uczniów klas I – III. W roku szkolnym 2011/2012 – od września prowadzone są:

• zajęcia dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w nauce czytania i pisania, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji;
  • zajęcia logopedyczne dla uczniów z wadami mowy;
  • zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla uczniów z wadami postawy ciała.

Dzięki pozyskanym przez Gminę Miączyn środkom finansowym w Szkole Podstawowej w Miączynie został wyposażony w pomoce dydaktyczne oraz sprzęt komputerowy wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem gabinet logopedyczny, powstał gabinet terapii pedagogicznej, połączony z gabinetem pedagoga szkolnego, do którego zakupiono atrakcyjne pomoce dydaktyczne oraz programy komputerowe, ponadto doposażono salę do zajęć gimnastyki korekcyjnej w różnorodny sprzęt sportowy przeznaczony do gimnastyki.